Psychologowie twierdzą, że rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu człowieka. Jak odbudować swoje życie po rozwodzie? Oto praktycznych porad?

Po pierwsze dajmy sobie czas na smutek i swego rodzaju żałobę. Rozpad wieloletniego związku to jest dla nas dużą traumą. W takim przypadku smutek jest czymś całkowicie naturalnym…

Znajdźmy chwilę dla siebie. Wybierzmy jako nową rozrywkę portal randkowy. Zadbajmy o nasz wygląd, dawną pasję. Dzięki temu odbudujemy naszą pewność siebie, a także zapełnimy dzień. Dzięki temu nie będziemy musieli nadmiernie rozmyślać o tym co nas smuci.

Poznawajmy nowe osoby. Skorzystajmy z oferty jaką dają nam portale randkowe. I nie chodzi tu o wchodzenie w nowy związek, gdy rany po nieudanym małżeństwie jeszcze się nie zabliźniły, wtedy nawet randki internetowe nie będą udane. Zupełnie nowe osoby nie będą na nas patrzeć przez pryzmat naszych traumatycznych przeżyć, dlatego warto się otworzyć i chociażby porozmawiać. Będziemy mieli u nowych znajomych czystą kartę.

Zmieńmy coś w naszym otoczeniu… Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, to może warto rozejrzeć się za nowym lokum… Jeżeli nie mamy możliwości, żeby się nad nawet niewielkim remontem. To sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie przywoływać przykrych wspomnień.

Dodaj komentarz