W czasie epidemii łatwiej się zakochać

0

Twierdzenie na pewno jest zaskakujące, ale w czasie epidemii naprawdę łatwiej jest się zakochać. Związane jest to przede wszystkim z tym, że nasze związki budowane w tym okresie tworzone są na silnych fundamentach dobrej komunikacji, a nie tylko na najbardziej podstawowej atrakcyjności.

Siła komunikacji

Nie ma tutaj żadnych tajemnic czy specjalnych trików. Jest po prostu komunikacja internetowa, za pośrednictwem portali randkowych. Jeśli ktoś nie rozumie tego intuicyjnie, naukowcy dawno dowiedli, że najbardziej trwałe i wartościowe związki to te, które opierają się w pierwszej kolejności na komunikacji. Konieczność trzymania się na dystans sprawia, że nie możemy naszych spotkań traktować instrumentalnie i przeczekać randki na kinowym seansie w oczekiwaniu na to, co będzie po niej.

Randka online to teraz rozmowa i czas, w którym skupiamy się w pełni na drugiej osobie. Nawet dla tych z randkowiczów internetowych, dla których taki rodzaj spotkań wydawał się nudny i mało produktywny, nie ma obecnie żadnych innych opcji, więc poniekąd przymuszeni, także i oni zaczynają budować swoje znajomości właśnie na filarze znajomości, czyli posiadania wiedzy o drugiej osobie. Zanim para spotka się pierwszy raz, umie się ona już komunikować oraz rozumie się na tyle, by zawsze dojść do porozumienia. Jest to bardzo ważne dla związków.

Dodaj komentarz