Portal randkowy to na pewno miejsce dla osób nieśmiałych. Bynajmniej nie tylko dla nich, ale osoby nieśmiałe się tam świetnie odnajdują. Randka online jest bowiem bezpieczna i spokojna. Nie trzeba od razu reagować odpowiedzią i można cały czas przebywać za bezpieczną osłoną własnego komputera.

Niestety, prędzej czy później trzeba opuścić ten bezpieczny zakątek i zdecydować się na randkę twarzą w twarz. A to dla osób którym brak pewności siebie jest sporym wyzwaniem.

Pewność siebie można udawać

Jeśli nie jesteśmy pewni siebie, przyjmujemy defensywne postawy, wycofujemy się, jesteśmy nieprzystępni i zazwyczaj nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej pozytywnej interakcji. Przyjmujemy zamkniętą postawę ciała i całym sobą krzyczymy, że czujemy się źle i najlepiej byśmy sobie poszli.

Nietrudno zgadnąć, że takie podejście jest zabójcze dla wszystkich kontaktów damsko-męskich i o jakimkolwiek podrywie nie ma w takim przypadku mowy. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązanie jest proste w teorii, ale trudniejsze w praktyce, bo trzeba zacząć udawać osobę pewną siebie i przebojową.

Takie zachowania, oczywiście w ramach rozsądku, powodują pozytywne reakcje zwrotne, stają się przyjemne i powoli okazują się być dla nas zupełnie naturalne.

Bycie razem nas uszczęśliwia

Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Nie jest to żadna tajemnica. Wszyscy wiemy, że każda istota ludzka posiada naturalną tendencję do poszukiwania towarzystwa i chociaż jest to głownie ewolucyjny czynnik przetrwania, dzisiaj także dobrze radzące sobie w życiu osoby zawsze tęsknią za bliskością, za swoim stadem.

Najważniejsza bliskość to oczywiście bliskość romantyczna.

W miłości znajdujemy ukojenie

Wiele osób w okres pandemii weszła jako single. Nie oznacza to jednak, że na czas próby zostaliśmy sami. Bardzo istotny wzrost aktywności uczestników na swoich stronach zauważyły portale randkowe, gdzie wzrosła nie tylko liczba osób regularnie logujących się na swoje konta, ale też powiększyła się liczba interakcji, w jakie wchodzą wszystkie obecne tam osoby.

Portale randkowe stały się istotnymi portalami społecznościowymi, w których najłatwiej było o bliskość i ciepło osobom, które nie miały ich do tej pory w swoim życiu, a potrzebowały ich bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Na pierwszy rzut oka randki online mogą się wydawać tylko namiastką tradycyjnych relacji, ale to nieprawda. Osoby z nich korzystające są zadowolone ze spędzanego tam czasu i wracają coraz chętniej.

Dodaj komentarz