Stworzenie związku dla młodych ludzi nie jest niczym problematycznym. Zwykle zadają sobie magiczne pytanie: „czy będziesz ze mną chodzić?” i już są związkiem. Im jesteśmy starsi, tym sprawa staje się bardziej skomplikowana, a od randki do związku jest coraz dalej. Po pierwsze wyrastamy z tak prostych pytań, po drugie nie zawsze bycie ze sobą oznacza bycie w związku.

Spotykanie się a związek

Mając trzydzieści lat i więcej, czasami dwoje ludzi zwyczajnie spotyka się ze sobą, tworząc niezobowiązującą relację damsko-męską. Tutaj widzimy wyraźne różnice, spotykanie się a związek to dwie odmienne relacje i warto umieć je rozróżnić.

Nieoficjalny związek

Szczególnie, gdy oboje jesteście po nieudanych związkach, albo nadal trwacie w toksycznych relacjach, trudno wam się jednoznacznie określić i wejść w zupełnie nowy związek. Tutaj lepszym określeniem jest nieoficjalny związek, kiedy oboje możecie powiedzieć, że spotykacie się ze sobą bez zobowiązań.

Kiedy znajomość przeradza się w związek

Zastanawiacie się kiedy znajomość przeradza się w związek? Co zrobić, aby wasze luźne relacje damsko-męskie zmieniły się w coś poważniejszego? Najłatwiejszym sposobem jest szczera rozmowa. oczywiście sama deklaracja nie wystarczy. Trwały związek to wiele zmiennych, zaangażowanie, zaufanie i wierność. Tylko jeżeli oboje tego chcecie, możecie wejść w trwały związek i rozpocząć „coś” na poważnie.