Kolejna branża trafia do Internetu

0

Internet staje się obecnie podstawową płaszczyzną działania w każdej dziedzinie i na całym świecie. To właśnie za jego pomocą współczesne społeczeństwo komunikuje się między sobą, to ono jest głównym kanałem handlu dla wielu dóbr i usług. Internet staje się podstawą dla prezentowania idei i pomysłów.

Cały czas jeszcze oczywiście pozostaje wiele dziedzin, które trzymają się z daleka od Internetu i zwyczajnie nie korzystają z możliwości, jakie oferuje to medium. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę kwestię, że za pośrednictwem Internetu dokonujemy wszelkiego rodzaju zakupów, w niczym nie powinien dziwić fakt, że tradycyjne kantory wymieniające pieniądze w okienku, przeniosły swoją działalność do Internetu.

Internetowe finanse

Fakt, że serwisy o nazwie internetowy kantor wymiany walut działają prężnie dopiero od niedawna, może dziwić jeśli przypomnieć sobie, że kantory to nieodłączny element świata finansów. Dzisiaj niemalże każda osoba posiada rachunek w banku internetowym lub rachunek klasyczny, z którego można w pełni korzystać przez Internet. Coraz więcej osób praktycznie nie pamięta, jak wygląda wnętrze klasycznego banku, a wszelkie potrzeby związane z bankowością załatwiają bez problemu za pośrednictwem Internetu.

Podobnie wygląda sprawa z ubezpieczeniami. Specjalne porównywarki ubezpieczeń stały się na tyle popularne, że zaczyna się je traktować jako poważne zagrożenie dla istnienia klasycznych biur oferujących usługi z pośrednictwa ubezpieczeniowego. Dla klientów są one wygodniejsze, działają przez całą dobę, a często są w stanie zaoferować lepsze warunki ubezpieczeniowe i cenowe.

Waluty online

Kolejną dziedziną finansową, która naturalnie i prężnie rozwija się w Internecie, jest kurs walut online, wraz z serwisami takimi jak GieldaWalut.com, czyli kantor online oferujący wymianę walut online. Wszystkie usługi finansowe są już dzisiaj realizowane przez Internet, więc dlaczego wymiana walut online nie miałaby być realizowana na takiej samej zasadzie?

W rzeczywistości nie ma żadnych realnych barier, przez co serwis GieldaWalut.com, mógł powstać i rozwinąć się do swoich obecnych, całkiem imponujących rozmiarów. Chociaż rynek wymiany walut online nie jest jeszcze w naszym kraju za bardzo rozwinięty, już 400 000 osób rocznie korzysta z usług powstałych dotychczas kantorów online.

Dlaczego kantor internetowy?

Znaczenie mają tutaj naturalnie wszystkie kwestie, które pojawiają się zawsze w kontekście usług internetowych, czyli czas, wygoda i dostępność. Serwis GieldaWalut.com nie wymaga, by klient pojawił się osobiście z plikiem pieniędzy na wymianę. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu i przez 24 godziny na dobę. Jedynym realnym ograniczeniem jest to, że GieldaWalut.com wymaga od klientów posiadania kont w bankach, za pomocą których będą przesyłane pieniądze w różnych walutach.

Tego wymogu nie da się obejść, ale jest to wymóg jak najbardziej korzystny dla klienta. Ścisła współpraca z bankowością, podnosi bowiem w sposób wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkich transakcji realizowanych na portalu walutowym. Można naturalnie korzystać z posiadanych do tej pory kont bankowych, bez konieczności zakładania nowych.

Dodaj komentarz