Kantor internetowy konkurencją dla tradycyjnego kantoru

Z pewnością nie raz korzystaliście z usług kantoru wymiany walut. Do tej pory znaliśmy tylko stacjonarne kantory wymiany walut, do których musieliśmy udać się z realnie posiadaną gotówką, licząc się z tym że transakcja zostanie sfinalizowana po kursie walut, jaki obowiązuje w danym dniu.

Konkurencją dla stacjonarnych placówek wymiany walut, stały się kantory internetowe, w których możemy wymienić pieniądze szybciej, taniej i wbrew pozorom o wiele bezpieczniej. Propozycja serwisu jakim jest kantor online Amronet.pl, to oferta atrakcyjna dla wszystkich klientów, a transakcje zawierane są pomiędzy dwoma kontrahentami, bez pośredników i zbędnych kosztów.

Zalety kantorów online

Jeżeli spojrzymy na internetowy kantor wymiany walut od strony ich zalet, będziemy mogli wymienić wiele korzystnych atutów. Pierwszą i niezaprzeczalną zaletą jest czas. Kantor internetowy otwarty jest 24/7. Nie ważne czy jest niedziela czy transakcji chcemy dokonać po godzinie 22.00, e-kantor umożliwia nam to bez większego problemu. Zakup obcej waluty bądź wymiana walut online odbywa się wyjątkowo szybko, a pieniądze we wskazanej walucie znajdują się na koncie klienta już w kilka minut po zakończeniu transakcji.

Kolejną zaletą jest cena. Wszystkie transakcje zawierane są pomiędzy klientami, bez występowania pośredników, dlatego kurs walut online jest wyższy, a prowizja za wykonanie transakcji znikoma.

Jak działa kantor online?

Wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem takich transakcji w sieci i obawia o utratę pieniędzy z konta bankowego. Obawy są rzecz jasna bezpodstawne, albowiem założyciel takiego e-kantoru musi być podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą. Wymogiem do prowadzenia serwisu wymiany waluty online, jest niekaralność w kwestii przestępstw finansowych.

Takie kantory internetowe na bieżąco są kontrolowane przez Narodowy Bank Polski, tak samo jak placówki tradycyjne. Kurs walut online ustalają sami użytkownicy, przez co korzystanie z tego typu transakcji wymiany pieniądza jest o wiele korzystniejsze. Wystarczy założyć konto, wypełnić odpowiedni formularz i podać numery kont z których będą pobierane bądź na które będą wysyłane pieniądze w obcej walucie.

Kantory internetowe każdego roku powiększają swoją liczbę serwisów online. Skutecznie zwiększają bezpieczeństwo i wzbudzają zaufanie nowych klientów. Obecnie możemy mówić o liczbie 400 tysięcy osób w Polsce, które korzystają z usług internetowej wymiany walut.