Do niedawna nieznane, dzisiaj zaufane

0

Rozwój usług w Internecie to wyjątkowo szybko rozwijający się dział, w wielu kategoriach i dziedzinach. Internet łączy w sobie bowiem entuzjazm oraz bardzo daleko idącą nieufność wywoływaną przez fakt, że wszystkie transakcje realizowane są na odległość, pieniądze zamiast z ręki do ręki wędrują przez numery kont bankowych i nie da się nikomu spojrzeć w oczy, by ocenić jego wiarygodność.

Wysoki poziom nieufności przełamywany drobnymi kroczkami poprzez śmiałków dostrzegających zalety nowych rozwiązań, to historia początków praktycznie każdej dziedziny internetowych usług, polegających na handlu książkami, oferowaniu drobnych usług czy prowadzeniu bankowości. Ciekawym przykładem takiej branży, która właśnie wychodzi z marginesu nieufności i zaczyna budować wiarygodną markę, są kantory online.

Kto niedawno wyszedł z cienia?

Ilość różnego rodzaju usług pośrednictwa czy ilość tak zwanych porównywarek w Internecie może obecnie wręcz zadziwiać. Porównywarki cen pomiędzy sklepami internetowymi niemal od początku wytworzyły sobie całkiem niezłą renomę, ale inne usługi musiały długo walczyć, by zostać wreszcie uznanymi za godne zaufania i polecenia innym.

Wśród usług tego typu można wymienić porównywarki ubezpieczeń samochodowych. Początkowo postrzegane jako narzędzie niepewne i pułapka na naiwnych klientów, udowodniły że w ich modelu biznesowym nie ma absolutnie niczego zdrożnego. Osoby z nich korzystające bardzo szybko zauważyły, że bez żadnego ryzyka i opłat można oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent wartości ubezpieczenia OC.

Inne istotne narzędzia tego typu to chociażby porównywarki lokat bankowych, pozwalających ustalić do którego banku najlepiej jest zanieść swoje pieniądze. Wielką karierę robią też ostatnio pośrednicy kurierscy, u których usługę nadania przesyłki o dokładnie takich samych parametrach, jak usługi oferowane na stronach poszczególnych kurierów internetowych, zamawia się znacznie taniej.

Kantory online

Prawdziwym symbolem całego wachlarza usług wychodzących z cienia nieufności, może być jednak internetowy kantor wymiany walut. Serwisy takie jak Amronet.pl początkowo objęte były kaftanem nieufności, który uniemożliwiał im ekspansję. Kantor internetowy Amronet.pl reagował na to poprzez udowadnianie krok po kroku, że chociaż wymiana walut online jest tańsza nawet o kilkadziesiąt procent od klasycznych mechanizmów wymiany pieniędzy, nie ma tu żadnego oszustwa.

Serwis nawiązywał kontakty z bankami, działał transparentnie, starał się o wszelkie certyfikaty dla firm uczciwych oraz rzetelnych. Dzięki temu ten kantor online i inne podobne miejsca przyciągają już obecnie ponad 400 000 osób w naszym kraju, a do tej statystyki nie są wliczane osoby polskiego pochodzenia, które z wymiany waluty online korzystają poza granicami kraju w celu przesłania pieniędzy nad Wisłę, zwracając uwagę aby kurs walut online był korzystny.

Najlepszym świadectwem uczciwości i rzetelności serwisów takich jak Amronet.pl jest fakt, że w szeroko rozumianej branży finansowej zawsze pojawiają się jakieś kontrowersje, a kantory online do tej pory są od nich całkowicie wolne.

Dodaj komentarz